Logan Paul e quan luftën më te madhe të Mayweather, dhe flet me tepër vetbesim…

Logan Paul beson se ngjarja e mbrëmjes së sotme midis tij dhe Floyd Mayweather është lufta më e madhe e karrierës së ndritshme të Mayweather.

Floyd Mayweather ka qenë në eksperimentuar në luftra të ndryshme gjatë gjithë karrierës së tij në Hall-of-Fame.

Ai është përballur me Manny Pacquiao, Oscar de la Hoya, Conor McGregor dhe madje edhe një përballje të WrestleMania kundër The Big Show.

Sipas Paul, asnjë nga ato luftime nuk krahasohet me atë që pritet sonte.

Sonte, Logan Paul dhe Floyd Mayweather do të konkurrojnë për “të drejta e mburrjes”, të paktën kështu thotë titulli i showtime me pagesë.

Shumë njerëz pa dyshim do të thonë se mposhtja e një boksieri profesionist 0-1 nuk do të ishte asgjë për 50-0 Mayweather për t’u mburrur.

Paradoksalisht, kjo është ajo që e bën luftën më të madhen në karrierën e Mayweather sipas Paul.

“Ai nuk është gati. Ai nuk di çfarë e pret, ”tha Paul në peshimet e djeshme ceremoniale.

“Dhe kjo nuk është lufta më e madhe e jetës sime. Kjo është lufta më e madhe e jetës së tij. Sepse ai ka shumë famë dhe ka gjithçka për të humbur.”

“Unë do të shkoj atje dhe të argëtohem. Fakti që jam edhe këtu lart provon një simulim. Asnjëra nuk është reale. Nesër, unë mund boksierin më të madh në historinë e planetit.

Për disa orë, ne do të shohim nëse ndodh e pabesueshmja nëse një YouTuber mund me një rekord boksi profesionist atëherë do jetë njeriu që më në fund do të rrëzojë Floyd “Money” Mayweather.

Mayweather vs. Paul: Të drejtat e mburrjes do të transmetohen në Showtime të paguar dhe zhvillohet sot në mbrëmje.

Total
6
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme