Liverpool po bën oferta për të forcuar mbrojtjen pas krizës së dëmtimeve këtë sezon. Cili është I zgjedhuri I Klopp?

Liverpool është në prag të finalizimit të një marrëveshjeje për lojtarin e talentuar franceze të RB Leipzig, Ibrahima  Konate.

Jurgen Klopp është marrë me një krizë dëmtimesh gjatë gjithë sezonit, me dëmtime si të Virgil van Dijk ashtu edhe të Joe Gomez, por të Kuqtë janë duke u siguruar që ata kanë forcën e duhur për të përballuar të ardhmen.

 Dhe sipas zërave thuhet se Liverpool do të rrisi skuadrën  duke sjellë Konate në verë.

Një lëvizje për të sjellë të riun francez në Anfield besohet të jetë në një fazë të përparuar, dhe Konate mund të largohet për në Merseyside më shpejt.

Mundësi e cila do të rezultojë e duhura duke pasur parasysh Europianin që është në horizont këtë verë.

Me Leipzig që nuk do të shesë yllin 21-vjeçarë çdo blerës thuhet se doI’u duhet  të paguajnë klauzolën e lirimit të Konate prej 31 milion £ (40 milion €), pa patur mundësi të negocjojnë  një çmim më të ulët.

 Leipzig, i cili qëndron i dyti dhe katër pikë larg Bayern Munchen në Bundesliga, kuptohet që është i vetëdijshëm për interesin nëqendërmbrojtësin e tyre, por nëse Liverpool vendos të paguajë klauzolën e tij të lirimit, nuk do të nevojiten bisedime midis tyre.

 21-vjeçari ka impresionuar në zemër të mbrojtjes së Leipzig pavarësisht dëmtimeve që i kufizuan kohën e tij të lojës.

Konate është paraqitur nën 100 herë për Leipzig por ai ka tërhequr shumë interes nga një numër I madh gjigantëve evropianë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme