Liverpool nis negociatat me synime të qarta…

Liverpool synon të fillojë bisedimet e kontratës me portierin Alisson Becker kur ai të kthehet në klub pas verës.

Portieri brazilian aktualisht është larg duke u përgatitur për Copa America dhe është një nga disa lojtarët me të cilët klubi dëshiron të fillojë negociatat.

28 vjeçari Alisson, u bashkua me Liverpoolin nga Roma në një marrëveshje gjashtë-vjeçare në 2018 për 66.8 milion.

Kjo e bëri atë portierin më të shtrenjtë në botë në atë kohë, dhe ai ka vazhduar të fitojë Champions League dhe Premier League.

Alisson shënoi një gol të rëndësishëm ndaj West Brom në maj dhe fitoi çmimin e klubit për sezonin.

Ai u bë portieri i gjashtë që shënoi një gol në Premier League, dhe i pari që e bëri me kokë.

Liverpool kaloi një sezon të vështirë pasi nuk ishin në gjendje të ruajnë titullin e tyre në Premier League por siguruan kualifikimin për në Champions League me një fitore 2-0 ndaj Crystal Palace në ditën e fundit të fushatës.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme