FutbollKryesore

Lionel Messi merr ‘ofertë astronomike’ diku tjetër nëse kundërshton një kontratë të re

Mesi thuhet se është i pakënaqur në Barcelona pasi i etiketon si ‘të dobët dhe jokonsistent’ dhe Inter Milan komplotoi një fluturim të guximshëm për ta çuar në San Siro

Inter Milan shpreson të bindë Lionel Messi të largohet nga Barcelona vitin e ardhshëm duke paraqitur një ofertë astronomike për sulmuesin argjentinas.

Messi, 33 vjeç do të jetë jashtë kontratës vitin e ardhshëm dhe është i pakënaqur me jetën në Nou Camp pas një seri përleshje prapa-skenave dhe sezonit zhgënjyes të klubit.

Tani, Inter, me sa duket, do të dëshironte të përfitonte nëse mund të flasin me skipin e Barcelona për 12 muajt e ardhshëm.

La Gazzetta dello Sport raporton (përmes Marca) se Inter është i gatshëm t’i ofrojë Messit një marrëveshje me vlerë 260 milion € (235 milion £) për katër vjet.

Marrëveshja do të tejkalojë rezultatin neto të Messit mbi atë të yllit rival të Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Inter me sa duket Interi ka filluar tashmë sharmin e tyre fyes, pasi imazhi i Messit ishte parashikuar në Katedralen e Milanos në ditën e përplasjes së tyre me Napolin.

Marifet i publicitetit u raportua nga pronarët e Interit, megjithëse ata në klub hodhën poshtë sugjerime të tilla dhe mbeten skeptikë se mund të arrihet një marrëveshje për Messin.

Giuseppe Marotta, Drejtori i Përgjithshëm i Interit, i tha Sky Sport Italia: “Messi në katedrale? Nuk ishte ideja ime. Më kujton futbollin e kaluar me situata të tilla. Ne po flasim për një ikonë, një lojtar të shkëlqyeshëm, një dëshirë që të gjithë kanë.

Ai shtoi se do të ishte “e jashtëzakonshme të shohësh një kampion të tillë në Inter”. Shtë futboll fantazi, një situatë utopike. ‘

Menaxheri Antonio Conte dha një aktgjykim të ngjashëm për thashethemet, duke thënë se ishte “e pamundur” që fituesi gjashtë herë i Topit të Artë të përfundonte në San Siro.

“Shtë më e lehtë të transferosh Duomo sesa të marrësh Messin në Inter!” Shtoi Conte.

Sigurisht, Barcelona nuk ka plane për të lënë Messin të largohet nga klubi, dhe mbetet i sigurt se ai do të shtyjë një zgjatje.

Presidenti Josep Maria Bartomeu i tha Mundo Deportivo, “Messi shpesh ka thënë se dëshiron të pensionohet këtu dhe nuk kam asnjë dyshim se ai do të nënshkruajë përsëri.”

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.