KryesoreNBA

LeVert (34 pikë) mbizotëron në vendin e katërt, pozicionon Nets mbi Wizard .

Caris LeVert shënoi 34 pikë ndërsa hosti Brooklyn Nets bëri të gjitha ndeshjet në shtrirje dhe arriti një fitore të rëndësishme 118-110 ndaj Washington Wizards të Dielën (2 Gusht) në HP Field House pranë Orlando.

Nets (31-35) avancuan shtatë ndeshje për Uashingtonin (24-42) në Konferencën Lindore. Nëse farat e tetë dhe të nëntë përfundojnë në katër ndeshje, do të ketë një lojë play-in.

LeVert i ndihmoi Nets të përfundonin lojën me rezultatin 18-10 në pesë minutat e fundit. Loja ishte e barabartë me 100-100 në një sulm nga Jerome Robinson i Washingtonit me 5:27′ të mbetur, por LeVert pohoi vullnetin e tij gjatë rrugës ….

LeVert u dha Nets një epërsi mbi 102-100 duke bërë një planifikim me 5:08 kohë të mbetur. Ai goditi një lojtar kërcyes tjetër dhe pesë gjuajtje të lira para se të voziste pista në 49.9 sekonda.

LeVert shënjoi ndeshjen e tij të katërt me 30 pikë dhe shënoi 14 pikë në çerekun e fundit kur Nets mposhtën Washingtonin 35-25. Ai bëri 11 nga 25 goditjet dhe konvertoi 10 nga 13 nga rreshti.

LeVert pati shumë ndihmë, pasi Nets vendosi katër lojtarë në shifra dyshe.

Joe Harris shtoi një sezon të lartë 27 nga 10 nga 13 nga fusha, Jarrett Allen grumbulloi 22 pikë dhe 15 kërcime, Chris Chiozza kontribuoi 14 pikë e ndërsa Brooklyn gjuajti 42.2 përqind.

Thomas Bryant udhëhoqi Washingtonin me 30 pikë dhe 13 kërcime. Troy Brown Jr.pothuajse grumbulloi grumbulloi trefishin e tij të parë me 22, 10 kërcime dhe tetë asistime. Ish Smith shtoi 14 pikë, Robinson kontribuoi 12, ndërsa Washingtoni gjuajti 45.5 përqind nga dyshemeja. 

Nets humbën 11 nga 12 goditjet e tyre të para të lojës, por mposhtën Washingtonin 22-10 në tetë minutat e fundit me epërsinë 24-21. Washingtoni përparoi me një barazim 54-54 nga pjesa e parë në një cep me 3 goditje nga Bryant me shtatë sekonda të mbetura dhe më pas mbajti një epërsi 85-83 duke hyrë në të katërtin.

Washingtoni morri një rezultat 96-92 në dy gjuajtje të lira nga Bryant me 7:52 të majtë, por Nets shpejt kundërshtoi 98-98 në një 3-tregues nga Harris, më pak se një minutë më vonë, përpara se LeVert të merrte përsipër.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.