Leicester humbë një mundësi të mirë…

Ndeshja Southampton – Leicester mbaroj në barazim pavarësisht se luajti më shumë se 80 minuta me 10 lojtarë.

Jannick Vestergaard mori karton të kuq vetëm pas 10 minutash që ndeshja kishte nisur.

Sulmi i tij ndaj Jamie Vardy u konsiderua si një mundësi për të shënuar gol nga sulmuesi i Leicester.

Vestergaard mori topin me një ndërhyrje të lehtë, arbitri Robert Jones vlerësoi se ndjekja e tij preku dhe kyçin e këmbës së Vardy kishte penguar sulmuesin të dilte në portë.

Ky vendim vulosi rrjedhën e lojës, Leicester provoi të shënonte ndërsa Southampton mbrojti mirë, dhe arritën epërsinë në minutën e 61-të.

James Ward-Prowse shënoi nga penalltia pasi Kelechi Iheanacho kishte bllokuar përpjekjen e Stuart Armstrong.

Jonny Evans shënoi me kokë në krosimin e Iheanacho tetë minuta më vonë për golin e barazimit, por mbrojtja e Southampton ishte në presion gjatë gjithë kohës.

Portieri Alex McCarthy në mënyrë të shkëlqyeshme proti një goditje të djathtë të Vardh nga afërsia në 10 minutat e fundit.

1 Pikëshi e bën Leicester të qëndroj tetë pikë larg West Hamit të vendosur në vendin e pestë që ka luajtur një lojë më shumë.

Southampton ka një largësi prej 10 pikësh nga zona e rënies pasi afrojnë garantimin e sigurisë së tyre.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme