LeClerc super arritje

Leclerc merr dorëzimin e Ferrarit që fitoi në GP të Italisë 2019 përpara garës Imola.

Charles Leclerc kaloj një ditë të bukur të enjten pasi shoferi i Ferrari mori në dorëzim një dhuratë shumë të veçantë, përpara Grand Prix të vitit të parë të ekipit në Imola.

Shoferi Monegasque ka marrë Ferrari SF90 me të cilin ai fitoi Çmimin e Madh Italian 2019.

Kjo ishte fitorja e tij e dytë në Grand prix e karrierës dhe fitorja e parë në shtëpi e Ferrarit që nga viti 2010, kur Fernando Alonso fitoi në Monza.

Ferrari SF90 – u emëra kështu për të festuar 90 vjetorin e Ferrarit – ishte gjithashtu makina me të cilën Leclerc fitoi Grand Prix të Belgjikës 2019 në të cilën shoku i tij i fëmijërisë Anthoine Hubert vdiq tragjikisht në një përplasje të F2.

Atë sezon, Leclerc përfundoi i katërti në renditje dhe Ferrari i dyti në përgjithësi, para se të binte në të gjashtin në 2020.

Tani ata synojnë të kthehen në shtëpi në , pas një barazimi të dyfishtë në Bahrain falë Leclerc dhe shokut të ri të ekipit Carlos Sainz.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme