Lebron james kthehet por lakers fundosen përsëri…

LeBron James u kthye nga dëmtimi pas 20 ndeshjeve, por nuk mundi të parandalonte Los Angeles Lakers në humbjen 106-110 nga Sacramento Kings.

James ishte mënjanuar që nga 20 Mars pasi dëmtoi kyçin e këmbës, kjo ishte mungesa më e gjatë e karrierës së tij 18-vjeçare në NBA.

36-vjeçari shënoi 16 pikë dhe shtoi tetë kërcime dhe shtatë asistime.

Kjo humbje shënoi humbjen e pestë për Lakers.

Ishte fitorja e parë e Kings ndaj Lakers në Staples Center që nga viti 2018.

Tyrese Haliburton, i cili udhëhoqi Mbretërit me 23 pikë dhe 10 asistime, shënoj dy gjuajtje të lira brenda 2.7 sekondave të fundit për të vulosur fitoren.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme