Leandro higo ndihet më gati se kurrë pas tre vitesh nga lufta e tij me Darrion Caldwell…

Kanë kaluar tre vjet që kur Darrion Caldwell mbrojti me sukses rripin e tij Bellator kundër Leandro Higo.

Braziliani pranon se kaloi një kohë të gjatë duke menduar për revanshin.

Higo dhe Caldwell do të takohen përsëri në ngjarjen kryesore të Bellator 259 sot.

Higo garanton se ai “nuk është ndjerë kurrë kaq mirë në çdo aspekt të jetës sime” duke shkuar në Bellator 259.

“Do të jetë ndryshe nga lufta e parë,” tha Higo në një intervistë me MMA Fighting.

U futa në Bellator në një trazirë të plotë, apo jo? Unë isha duke luftuar kampionin Eduardo pas një periudhe të shkurtër menjëherë dhe pata përsëri një turbullirë pak pas humbjes ndaj Caldwell.”

“Unë u ktheva në shtëpi dhe pashë të evoluoja në çdo kuptim të luftës, si personalisht ashtu edhe profesionalisht, dhe unë mund ta shoh ndryshimin tani.”

“Një Leandro Higo i ri po vjen. Ishin tre vjet hidhërim. E dija që do ta merrja këtë revansh një ditë, do ta luftoja përsëri. Unë jam këtu për këtë. Le ta bëjmë këtë luftë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Higo, i cili humbi peshën për Bellator 259 dhe gjobiti 20 për qind të çantës së tij, nuk thotë se marrja e një fitore të Premten ka të bëjë vetëm me Caldwell.

Total
6
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme