Lazio konfirmon ish-shefin e Chelsea dhe Juventus Maurizio Sarri si menaxherin e ri…

Lazio ka konfirmuar emërimin e Maurizio Sarri si menaxherin e tyre të ri.

Sarri, i cili udhëhoqi Chelsea në titullin e Ligës së Evropës 2019, ka qenë pa punë që kur u shkarkua nga Juventusi në gusht.

Ai zëvendëson Simone Inzaghi, i cili fitoi tre trofe në pesë vjet në Lazio para se të nisej për Inter Milan.

62 vjeçari Sarri, është i famshëm për pirjen e duhanit në kontakt gjatë lojërave, ndaj dhe nje cigare me emoji nga Lacio ishte një konfirmim.

Karriera e tij ka qenë interesante, pasi ka qenë bankier, si dhe ka menaxhuar klube të nivelit të ulët italian për dekadën e parë të karrierës së tij si trajner.

Ai e la punën e tij ditore për t’u përqëndruar në menaxhim në fillimin e viteve 2000, por nuk arriti në Serie A deri në vitin 2013-2014, në moshën 55 vjeç, kur ai e udhëhoqi Empolin në krye të avionit.

Që atëherë ai ka menaxhuar Napolin, Chelsea dhe Juventus,dy të fundit për vetëm një sezon secili.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme