LamelO ball gati për tu rikthyer…

Lojtari i shquar pësoi një thyerje në dorën e djathtë pas një rënie të vështirë gjatë ndeshjes në 20 Mars që humbi ndaj LA Clippers.

Charlotte Hornets njoftoi se LaMelo Ball iu nënshtrua vlerësimit të mëtejshëm në dore të djathtë të hënën.

Nga skanimi u konfirmua se kyçi i dorës është shëruar dhe ai është në gjendje për t’u kthyer në skuadër.

Përditësimet shtesë mbi Ballin dhe kthimin e tij do të sigurohen sipas rastit.

Ball, zgjedhja Nr. 3 i përgjithshëm në Draftin e NBA-së në vitin 2020, ka mesatare 15,9 pikë, 5,9 kërcime, 6,1 asistime dhe 1,59 vjedhje (i 7-ti në NBA) për ndeshje në 41 gara.

Midis liderëve rishtar, Ball renditet i pari në asistime dhe vjedhje, i dyti në shënim dhe barazohet për të dytin në kërcime.

Që kur hyri në formacionin startues më 1 shkurt në Miami, ai ka mesatarisht 19.5 pikë, 5.8 kërcime, 6.2 asistime dhe 1.7 vjedhje në 21 startime.

Ball është lojtari i vetëm gjatë 60 viteve të fundit që kryeson të gjithë rishtarët në pikët totale, kërcimet dhe asistimet.

Ball fitoi tre Konferenca Lindore Rreshti i Muajve për të hapur sezonin në janar, shkurt dhe mars.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme