Lakers përjashtojnë Anthony Davis për ndeshjen kryesore të radhës…

Los Angeles Lakers përjashtoi Anthony Davis për Lojën e 5 kundër Phoenix Suns për shkak të një muskulit të tendosur.

Davis testoi muskujt e tij në fushë rreth një orë para marrjes në pyetje, duke u përpjekur në kërcim shumë pak dhe vrapim.

“Është një vendim mjekësor“, tha trajneri i Lakers Frank Vogel përpara se të dinte disponueshmërinë e Davis.

“Nëse ata thonë se ai është në rrezik duke u dëmtuar më tepër, atëherë padyshim që ata nuk do ta lënë atë të jetë atje. “

“Por nëse ata kuptojnë sikur ka të bëjë vetëm me menaxhimin e dhimbjes dhe ai nuk është më i rrezikuar se çdo lojtar tjetër, atëherë ai do të pastrohet. Do të jetë një vendim mjekësor. “

Markieff Morris filloi në vendin e Davis.

Kentavious Caldwell-Pope, i cili humbi Lojën e 4 për shkak të një gju të mavijosur, u kthye në fushë dhe formacionin fillestar për Lojën 5.

Davis la ndeshjen 4 në pjesën e parë pas lëndimit dhe u përjashtua në fillim të çerekut të tretë.

Ai po luftonte gjithashtu me një dëmtim të gjurit të majtë që pësoi në Lojën 3.

Davis është mesatarisht 21,8 pikë dhe 8,0 kërcime në serinë e raundit të parë.

Total
4
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme