Lajmi fundit: Jose Mourinho shkarkohet nga detyra!!!

MIDDLESBROUGH, ENGLAND – JANUARY 05: Jose Mourinho, Manager of Tottenham Hotspur looks dejected during the FA Cup Third Round match between Middlesbrough and Tottenham Hotspur at Riverside Stadium on January 05, 2020 in Middlesbrough, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Jose Mourinho është shkarkuar nga Tottenham pas 17 muajsh në krye të detyrës.

Portugezi zëvendësoi Mauricio Pochettino si menaxher i Tottenham në nëntor 2019 dhe udhëhoqi klubin në të gjashtin në Premier League sezonin e kaluar.

Ata aktualisht janë të shtatë, pasi kanë marrë dy pikë nga tre ndeshjet e tyre të fundit në kampionat dhe u eliminuan nga Europa League në Mars.

Tottenhami përballet me Manchester City në finalen e Kupës Carabao të Dielën.

Këtë sezon, Mourinho pësoi 10 humbje në kampionat në një fushatë të vetme për herë të parë në karrierën e tij menaxheriale.

Asnjë skuadër e Premier League nuk ka humbur më shumë pikë nga pozicionet fituese këtë sezon sesa Tottenhami të cilët kanë rënë 20.

Të Dielën, Tottenham ishin një nga gjashtë klubet e Premier League që njoftuan se do të bashkoheshin në një Superligë të re Evropiane.

Ndeshja e fundit e Mourinho në krye ishte barazimi 2-2 i ligës në Everton të Premten.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme