Lajmet dhe thashethemet e transferimit: Manchester United shikon lëvizjen e Fofana

Konate ende një objektiv i lartë i Liverpool.
Ibrahima Konate mbetet një nga objektivat kryesorë të transferimeve të Liverpool në verë.

Sipas Fabrizio Romano, Reds po përgatisin një kontratë pesë-vjeçare por asnjë marrëveshje nuk është bërë.

RB Leipzig nuk ka ndërmend të shesë, por do të pajtohet pa dëshirë nëse përmbushet klauzola e lirimit të plotë e mbrojtësit.


Chelsea bashkohet për ndjekjen e Varane.
Chelsea ka hyrë në garë për mbrojtësin e Real Madrid, Raphael Varane.


Manchester United ka qenë i lidhur fort me përfaqësuesin e Francës, por Chistian Falk pretendon se Djajtë e Kuq mund të përballen me konkurrencën nga Blues të Thomas Tuchel.

Ujqërit kërkojnë të shkarkojnë Traore.
Prioriteti i transferimit të Wolves këtë verë është të shkarkojë Adama Traore.
Anësori ka qenë jashtëzakonisht zhgënjyes , dhe Football Insider pretendon se klubi dëshiron të holla në këtë verë.


Shefi i Ujqërve, Nuno Santo mendon se shitja e Traore mund të sjellë para të mjaftueshme për të financuar një rregullim të skuadrës.

United vazhdon bisedimet me Bailly.
Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se klubi mbetet në bisedime për kontratë me Eric Bailly.


Mbrojtësi thuhet se është në favor të një largimi nga vera, por United po kërkon ta lidhë atë me kushte të reja – thuhet se sigurohet që vlera e tij të mos bjerë.


“Unë e di se ka pasur spekulime, ne po flasim me të në lidhje me kontratën e tij kështu që unë nuk shoh ndonjë çështje në të vërtetë,”
tha Solskjaer.


Tuchel lësh lë të kuptohet se transferimi…
Thomas Tuchel ka lënë të kuptohet se ai mund t’i japë skuadrës së tij fjalën e fundit se kush nënshkruan Chelsea këtë verë.


Trajneri gjerman ka thënë se është e domosdoshme që lojtarët të ndihen rehat me çdo ardhje të re.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme