Lacazette çalon Shënon barazimiN E Arsenalit me Fulham .

Zëvendësimi i sulmuesit francez, Eddie Nketiah, shënoi golin e barazimit në sekondat e fundit të ndeshjes në Premier League.

Alexandre Lacazette u lëndua gjatë barazimit 1-1 të Arsenalit me Fulham të Dielën.

Sulmuesi u rrëzua në minutën e 70-të të ndeshjes në Premier League dhe duhej të zëvendësohej kur Fulham ishte në epërsi 1-0 përmes një penalltie nga Josh Maja.

Eddie Nketiah zëvendësoi përfaqësuesin e Francës dhe vazhdoi me një lojë të zjarrtë që dha barazim vetëm disa sekonda para bilbilit përfundimtar.

Çfarë ndodhi me Lacazette?

29-vjeçari u tërhoq duke mbajtur pjesën e pasme të këmbës së tij pas një sulmi të Arsenalit. Lëndimi duket se ishte një problem i kërcellit.

Lacazette është golashënuesi më i mirë i Gunners këtë sezon që ka shënuar 17 gola në 38 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 13 në Premier League.

Nketiah ishte i lumtur që shkoi përpara dhe bëri ndryshimin për skuadrën e tij , por i uroi shokut të tij të ekipit shërimin e tij nga lëndimi.

“Së pari i uroj shërim të shpejtë Laca – ai është i rëndësishëm për ekipin dhe shpresoj se do të kthehet sa më shpejt të jetë e mundur