KryesoreNBA

Kyle Lowry inkurajon Toronto Raptors të fitojë Lakers 107-92 në NBA

 

Kyle Lowry i Toronto Raptors (majtas) mund të shihet duke luajtur kundër Los Angeles Lakers në Florida në 1 gusht 2020.

MIAMI (AFP) – Kyle Lowry shënoi 33 pikë dhe kapi 14 kërcime për të ngritur kampionët mbrojtës të Shoqatës Kombëtare të Basketbollit (NBA) Toronto Raptors mbi Los Angeles Lakers 107-92 në një përballje me pretendentët për tituj të Shtunën (1 Gusht).

Ylli i Lakers, LeBron James shënoi 20 pikë dhe hoqi 10 kërcime, ndërsa Anthony Davis shënoi 14 pikë, por Lakers lanë performancën e tyre më të dobët të sezonit, duke goditur 35.8 përqind nga dyshemeja, me vetëm 29 nga 82 goditjet .

“Ne u futëm kundër disa djemve të shkëlqyeshëm për të luajtur mirë dhe bëmë një punë goxha të mirë,” tha Lowry.

James bëri 7 -15 ndërsa fillestarët e tij u mblodhën për një gjuajtje prej 5 nga 24, të kombinuara së bashku me 42 pikë në një sezon tepër të ulët.

“Ne vetëm duhet të shkojmë përpara dhe t’i heqim ato”, tha James. “Nëse bëni shtëna, mbrojtja humbet dhe ne nuk e bëmë atë.”

Ndeshja mes Lakers-Raptors ishte ndeshja kryesore në ditën e tretë të lojërave të sezonit të rregullt në një atmosferë karantine flluskë në Walt Disney World në Orlando, Florida, ndërsa NBA rifillon pas një ndalese katër mujore në Covid-19.

Lakers, në krye të Konferencës Perëndimore në 50-15, dhe Toronto, i dyti në Konferencën Lindore në 47-18, të dy janë duke u përgatitur për betejën e ardhshme të play off-it.

“Koha do të tregojë,” tha James. “Ne do t’i përdorim këto tetë ndeshje për t’u përgatitur për pas sezonit, por do të duhet kohë. Gamedo lojë është një mundësi për ne që të përmirësohemi”.

Los Angeles Clippers vendosi një rekord ekipi me 25 shporta me tre pikë në një shkatërrim 126-103 mbi Pelikansët e New Orleans.

Paul George shënoi 28 pikë dhe Kawhi Leonard, një lojtar kryesor në titullin e Torontos për vitin 2019 para se të bashkohej me LA, shtoi 24 për të udhëhequr Clippers, i cili u përmirësua në 45-21.

Pelikanët u drejtuan nga rezerva Nickeil Alexander-Walker 15 pikë.

Ndjesia Rookie Zion Williamson pati shtatë pikë dhe pesë kërcime.

T.J. Indiana Warren shënoi 53 pikë në fuqizimin e Paqësorëve mbi Philadelphia 76ers 127-121.

Ai goditi 20 nga 29 goditjet nga dyshemeja, nëntë nga 12 në varg tre-pikë dhe u mbyt katër-nga katër nga linja e gjuajtjes së lirë.

Victor Oladipo dhe Aaron Holiday secili shtoi 15 pikë për Indiana, të cilat u përmirësuan në 40-26, një lojë për Sixers.

Ylli i madh kamerunas Joel Embiid shënoi 41 pikë në goditjet 15 nga 23 dhe zgjodhi 21 kërcime të larta për Sixers.

Jimmy Butler dhe Bam Adebayo secili shënoi 22 pikë dhe Kylly Olynyk shtoi 20 nga pankina për të udhëhequr Miami Heat mbi Denver 125-105.

Heat, 42-24, mbeti i katërti në Lindje për dy ndeshje për Indiana, ndërsa Nugget, të udhëhequr nga 19 pikë secila nga Nikola Jokic dhe rezervimi Jerami Grant, ra në 43-23, por mbeti i treti në Perëndim .

Oklahoma City u tërhoq në vendin e katërt në Perëndim brenda një gjysmë loje nga Utah duke mposhtur Jazz 110-94.

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.