Ky është lojtari i pathyeshëm i partizanit…

Mbrojtësi i Partizanit, Esin Hakaj, është vetmi lojtar dhe kuq që luan të gjitha ndeshjet si titull për “demat” në Kategorinë Superiore.

Anësori i majtë nuk dëmtohet, pasi nuk është pezulluar deri më tani dhe kryhet në rend të parë në ndeshjen e ruajtjes, ashtu edhe në minuta.

Plot 2907 minuta për mbrojtjen e 24-vjeçarit, nëse do të shënohet edhe një herë në Superiore , një supergol kundër Kastriotit.

Lojtari i dytë më shumë ndeshje është Eneo Bitri, me 32.

Kapiteni Alban Hoxha ishte lojtar më shumë më shumë ndeshje më shumë minuta, por për shkak të një dëmtimi pak javë më parë, mungoi dy sfida, çka i dha dhe “fronin” dhe lojtarët e pandalshëm.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme