Ku mund të jenë lËvizjet e mundshme të ABraham, fernandes, poGba, willian…

Shefi i Chelsea, Thomas Tuchel e kupton pse sulmuesi Tammy Abraham, 23 vjeç, ndihet i “shqetësuar” dhe “i zemëruar” për situatën e tij.

Abrahami mund të rikthehet në Aston Villa, klubi që ai ndihmoi për tu ngritur në Premier League kur ishte i huazuar në 2019, ndërsa Leicester City gjithashtu thuhet se është i interesuar për sulmuesin.

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez thotë se klubet nuk do të jenë në gjendje të nënshkruajnë sulmuesin e Paris St-Germain dhe Francës, Kylian Mbappe, 22 vjeç, ose sulmuesin e Borussia Dortmund dhe Norvegjisë, Erling Braut Haaland, 20 vjeç, pa Superligën Evropiane.

Mesfushori i Portugalisë, Bruno Fernandes, 26 vjeç, do të angazhohet në Manchester United nëse bashkëlojtari 28-vjeçar francez Paul Pogba bën të njëjtën gjë, kur kontrata e të tij në klubin Old Trafford mbaron në 2022.

Wolves kanë filluar të shikojnë zëvendësimet e mundshme për menaxherin Nuno Espirito Santo në rast se 47-vjeçari largohet nga klubi i Molineux në verë.

Mesfushori brazilian Willian, 32 vjeç, thotë se ai ka ambicie për të luajtur në Shtetet e Bashkuara, por vetëm pasi të ketë arritur diçka me Arsenalin.

Tottenham Hotspur ka kontaktuar me menaxherin spanjoll 55-vjeçar të Athletic Bilbao, Marcelino si kandidat të mundshëm për të pasuar Jose Mourinho, i cili u shkarkua të hënën.

Leicester City dhe Arsenal kanë treguar interes për të nënshkruar mesfushorin e Italisë Nën-21 Samuele Ricci, 19 vjeç, nga skuadra e Serisë B Empoli.

Burnley dhe Newcastle United mbeten “të vëmendshëm” në ndjekjen e tyre për mbrojtësin e Benfica, Nuno Tavares, 21 vjeç, të përgatitur për të negociuar nëse afrohet për mbrojtësin Portugez.

Leeds United u qetsua pasi iu tha 24-vjeçari ish-sulmuesi i Anglisë nën-20, Ryan Kent planifikon të qëndrojë në Rangers për të paktën një vit tjetër

Shefi i Queens Park Rangers, Mark Warburton, 58 vjeç, është afër arritjes së marrëveshjes së re të përmirësuar me klubin e Championship.

Shefi i Millwall, Gary Rowett, thotë se klubi i Championship është në bisedime me mbrojtësin e huazuar të Derby County Scott Malone, 30 vjeç, për ta bërë marrëveshjen e tij të përhershme në verë kur i skadon kontrata me Rams.

Chelsea, Atletico Madrid, Juventus dhe Tottenham janë të gjithë të interesuar për mesfushorin brazilian të Palmeiras Gabriel Menino, 20 vjeç.

Juventus, Roma, AC Milan dhe Napoli po interesohen për të nënshkruar sulmuesin brazilian 19-vjeçar Kaio Jorge nga Santos.

Barcelona ka filluar bisedimet për të nënshkruar sulmuesin Hollandez Memphis Depay në verë, kur kontrata e 27-vjeçarit me skuadrën e Lyon Ligue 1 skadon.

Mesfushori i Bayern Munchen, Joshua Kimmich e ka mirëpritur transferimin e shokut të tij të ekipit David Alaba në Real Madrid, duke thënë se ‘Los Blancos’ janë një zgjedhje e duhur për mbrojtësin 28-vjeçar të Austrisë.

Kalimi i Alaba në Real Madrid mund ta detyrojë mbrojtësin e Francës, Raphael Varane, me Manchester United të interesuar për 27-vjeçarin.

Borussia Dortmund mund kërkoj të blejë sulmuesin e Eintracht Frankfurt dhe Portugalisë, Andre Silva, 25 vjeç, nëse sulmuesi i kërkuar i Norvegjisë, Erling Braut Haaland, 20 vjeç, largohet në verë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme