Kroacia pëson disfatë në miqësoren me Belgjikën…

Kundërshtarët e Kampionatit Evropian të Anglisë, Kroacia pësuan disfatë nga Belgjika në ndeshjen e tyre të fundit përgatitore për Euro 2020.

Skuadra e Gareth Southgate mundi Rumaninë 1-0 në miqësoren e tyre të fundit dhe do të përballet me Kroacinë finalet e Kupës Botërore të Dielën e ardhshme.

Sulmuesi i Inter Milan, Romelu Lukaku shënoi golin fitues në pjesën e parë, duke përfunduar nga afër pas goditjes së shpejtë të Jason Denayer.

Belgjika takohet me Rusinë në hapjen e tyre të Euro 2020 më 12 qershor përpara se të përballet me Danimarkën në 17 qershor dhe Finlandën në 21 qershor.

Ndërkohë, mesfushori Kevin de Bruyne do të bashkohet me numrin një të botës në Belgjikë të hënën pasi iu nënshtrua një operacioni të vogël në një dëmtim të fytyrës.

Lojtari 29 vjeçarë i Manchester City, theu hundën dhe folenë e majtë të syve në humbjen finale të Champions League nga Chelsea.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme