Kroacia ‘kërcënohet’ nga Armenia…

Përgatitjet e Kroacisë për Euro 2020 vazhduan me një barazim zhgënjyes në një miqësore në shtëpi me Armeninë.

Anësori i Inter Milan Ivan Perisic shënoj në pjesën e parë për Kroacinë, i cili do të luajë në Grupin D me Anglinë, Skocinë dhe Republikën Çeke.

Por nënkampionët e Kupës së Botës 2018 u mbajtën nën presion nga Armeniae renditur e 90-ta në botë pasi zëvendësuesi Wbeymar Angulo barazoi në minutën e 72′.

Ndeshja hapëse e Kroacisë për Euro 2020 është kundër Anglisë në Wembley në 13 Qershor.

Mesfushori i Chelsea, Mateo Kovacic nuk u përfshi pasi luajti në finalen e Champions League.

Perisic, i cili sapo ka ndihmuar Interin të fitojë titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2010, shënoi paraqitjen e tij të 100-të ndërkombëtare për Kroacinë me golin e tij të 28-të, duke shënuar nga një krosim i Luka Modric.

Mesfushori i Real Madrid, ishte midis katër lojtarëve të Kroacisë që u zëvendësuan në pjesën e gjysmë, me sulmuesin e AC Milan Ante Rebic dhe mesfushorin e Atalanta Mario Pasalic të përdorur jashtë stolit.

Dhe mikëpritësëve iu mohua një fitore e tretë radhazi, pas fitoreve kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Qipros dhe Maltës në Mars.

Kroacia luan me Belgjikën, ekipin më të renditur në botë, në ndeshjen e tyre të fundit të ngrohjes në Euro 2020 në Bruksel të Dielën 20:45.

Total
11
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme