Kjo shënjë tregon se harry kane do largohet nga tottenham…

Harry Kane ka dhënë shenjën më të madhe që ai është i gatshëm të largohet nga Tottenham këtë verë, pasi theksoi nevojën e tij për të fituar trofe ekipi mbi nderet personale.

Kane ka folur këtë javë pas kurorëzimit si lojtari i Premier League i viti në çmimet e Futbollit në Londër.

Shqetësues për tifozët e Tohttenham është se ai duket i lodhur duke fituar vazhdimisht vlerësime individuale, por duke mos pasur medalje të mëdha për emrin e tij.

Çmimet personale, thotë ai, po bëhen ‘të hidhura‘ në këtë fazë.

Kane ka zgjedhur të flasë për situatën e tij personale duke pranuar se dëshiron të fitoj cmime më të mëdha.

Duke folur pas çmimeve të Futbollit në Londër, Kane tha: ‘Çmimet individuale janë të mëdha, ato janë arritje fantastike.

Qëllimi tani si lojtar është të fitosh trofe ekipesh. Sado që ky çmim është i shkëlqyeshëm, unë dua të fitoj çmimet më të mëdha që mund të ofrojmë si ekip dhe ne nuk po e bëjmë aq shumë. “

Kane po merret me rënien e tij jë të fundit, pasi humbi në Carabao Cup kundër City.

Është hera e dytë që Kane humbet në skenën e madhe, pasi shpresat e tij u shuan nga Liverpool në Madrid ndërsa Tottenhami sfidoi shanset për të arritur në finalen e Champions League 2019.

Nderimi i fundit i Kane bashkohet me një kabinet personal të trofeve, dhe kapiteni i Anglisë pranon se ai ndihet krenar i madh për të fituar çmime të tilla prestigjioze, por thekson se karriera e tij mund të përfundojë nesë ndihet i paplotësuar me trofe klubesh.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme