Kjo gjë nuk ishte parë kurrë në fushë…

Anësori Lucas Ocampos tha se ai “nuk kishte parë kurrë diçka të tillë” pasi Sevilla dhe Granada lu kthyen në fushë dhe luajtën minutën e fundit të ndeshjes së tyre në La Liga të Dielën.

Sevilla fitoi 2-1 duke veten në garën për titull.

Pavarësisht katër minutave që u shtuan, De Burgos mbylli ndeshjen las 93 minutash.

Disa lojtarë kishin filluar të hiqnin kitin e tyre para se të kërkohej të ktheheshin.

Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë.” tha Ocampos i Seviljes.

Ne në thelb e kishim mbaruar ndeshjen tonë“.

Granada, i cili tërhoqi një gol mbrapa me anë të Roberto Soldado në minutën e 90-të, protestoi te gjyqtari kur mbylli ndeshjen.

De Burgos e kuptoi gabimin e tij dhe loja u rifillua disa minuta më vonë.

Mesfushori i Sevillas Fernando e kishte hequr fanellën dhe Marcos Acuna duhej të vinte dhe të behëj gati përsëri.

Ata bëjnë gabime si ne të gjithë dhe ai u përpoq t’i ndreqte ato,” tha shefi i Granada Diego Martinez.

“Edhe pse na dëmtoi sepse po ndiqnim një gol dhe dinamika nuk ishte e njëjta“.

Sevilla siguroi fitoren falë penalltisë së Ivan Rakitic në pjesën e parë dhe një shënim të Ocampos në fillim të pjesës së dytë.

Ata qëndrojn në vendin e katërt dhe tre pikëve larg liderëve Atletico Madrid.

“Ishte një situatë e çuditshme, me shumë konfuzion. Ndodhi, ne të gjithë bëjmë gabime.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme