Kevin de Bruyne jashtë ndeshjes së sotshme?!

Belgjika do të jetë pa mesfushorin kryesor Kevin de Bruyne për ndeshjen e tyre të hapjes së Kampionatit Evropian në Grupin B kundër Rusisë mbrëmjen e sotshme.

De Bruyne vazhdon shërimi nga një thyerje e hundës së pësuar në finalen e Champions League, ndërsa Axel Witsel ka një problem në thembër.

Rusisë iu dha një goditje një ditë para hapjes së tyre pasi mesfushori Andrei Mostovoy ishte pozitiv për Covid-19.

Mbrojtësi Roman Yevgenyev zuri vendin e tij në skuadrën me 26 veta.

Sulmuesi i Rusisë, Artem Dzyuba, ka 29 gola ndërkombëtarë dhe ka vetëm dy për të qenë golashënuesi kryesor i të gjitha kohërave.

“Ka disa nerva por të llojit të këndshëm sepse ky është një turne i rëndësishëm,” tha ai. “Si çdo lojtar, unë do të doja të shënoja, por ekipi vjen i pari.

“Më kujtohet në mënyrë të përsosur që Belgjikët janë shumë të fortë, të disiplinuar dhe të organizuar. Unë e kuptoj në mënyrë të përsosur atë që pritet nga unë në lojë. Ne kemi përvojën dhe kemi analizuar të gjitha ndeshjet tona.”

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme