Këto janë Vlerat marramendës me të cilat janë shitur aksesorët e Michael Jordan!!

Një fanellë e veshur që i përkiste Michael Jordan nga sezoni i tij i dytë në Universitetin e Karolinës së Veriut u shit të shtunën për një rekord $ 1.38 milion.

Fanella e njohur përputhet me fotot në sezonin të viteve 1982-1983 të legjendës së basketbollit.

Vlera e shitur ështe trefishi i rekordit të mëparshëm për një fanellë të Jordan.

“Siç tregon çmimi përfundimtar, kjo fanellë ka gjithçka që mund të dëshirojë ndonjë koleksionist serioz,” tha Chris Ivy nga Heritage Auctions.

Westbrook lidh rekordin e NBA në fitoren e Wizards
Nga Universiteti i Karolinës së Veriut, Jordan u mor si zgjedhja e tretë në draftin NBA të vitit 1984.

Një fanellë e Jordanisë nga sezoni i tij i tretë me Bulls në 1986-87 vitin e kaluar u shit për 480,000 dollarë.

Jordan fitoi gjashtë kampionate NBA në vitet 1990 me Bulls dhe u vendos si një nga atletët më ikonë të botës.

Një palë atlete Air Jordan 1 të veshura në lojë, e , është shitur për një rekord 615,000 $ në Christies në Gusht 2020.

Kjo pasoi ankandin e Sotheby’s mbajtur muaj më parë, kur një pal atlete me firmën e nënshkruar Air Jordan 1 u shitën 560,000 dollarë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme