Kawhi Leonard i Clippers do mungoj të paktën edhe 1 javë për Shkak…

Sulmuesi 29-vjeçarë kishte humbur 4 ndeshje radhazi javën e kaluar para se të kthehej për ndeshjen e së Dielës.

Ylli i Los Angeles Clippers Kawhi Leonard do të humbasë të paktën dhe javën e ardhshme pas lendimit të këmbës.

Trajneri Ty Lue tha se Leonard dëshiron të luajë, por në situatën e tij kjo nuk mund të ndodh.

Tani për tani ne po bëjmë gjënë e duhur për Kawhi.”

Leonard humbi katër ndeshje radhazi javën e kaluar, tre të fundit për shkak të dhimbjes së këmbës së djathtë.

Ai u kthye për ndeshjen e së Dielës dhe pati një performancë me 15 pikë, 11 kërcime dhe tetë asistime në 22 minuta gjatë një fitoreje ndaj Minnesota Timberwolves.

Leonard është mesatarisht 25.7 pikë, 6.7 kërcime dhe 5.1 asistime këtë sezon.

Ai ka luajtur në 46 ndeshje por ka humbur disa ndeshje për shkak të lëndimeve dhe protokollit të shëndetit dhe sigurisë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme