Kapiteni i spanjës Sergio Busquets rezulton pozitiv me Covid-19.

Kapiteni i Spanjës, Sergio Busquets ka dalë pozitiv me Covid-19, tetë ditë para hapjes së tyre të Euro 2020.

Si rezultat i provës së mesfushorit të Barcelonës, Spanjës iu desh të tërhiqej nga loja e tyre e fundit e para përgatitore kundër Lituanisë të martën.

Pjesa tjetër e skuadrës doli negative por 32 vjeçari Busquets, dhe njërzit e afërm të tij do të qëndrojnë të izoluara.

Miqësia me Lituaninë tani do të luhet nga skuadra e Spanjës nën-21, tha federata spanjolle e futbollit.

RFEF po ofron rimbursime të biletave dhe bileta me zbritje për ata që ende dëshirojnë të jenë të pranishëm në ndeshje.

Spanja fillon fushatën e saj në Grupin E kundër Suedisë në Sevilje në 14 qershor, para se të luajë Poloninë 19 qershor dhe Sllovakinë 23 qershor.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme