Kante hyri, por Kovacic jashtë gjysmëfinales së Kupës FA të Chelsea kundër Manchester City.

Mesfusha e Blues ka mungesë të një lojtari kryesor, por ata patën gjendje të mirë përpara ndeshjes së tyre në Wembley të Shtunën në mbrëmje.


Thomas Tuchel ka përjashtuar Mateo Kovacic dhe Andreas Christensen përpara gjysmëfinales së Kupës FA në Wembley kundër Manchester City të Shtunën në mbrëmje – por N’Golo Kante është në dispozicion.


Chelsea do të ketë të gjithë të tjerët në dispozicion për ndeshjen me Kante , pavarësisht shqetësimeve në lidhje me ngarkesën e tij të punës, pasi përfundoi 90 minuta kundër Porto në mesjavë.


Pep Guardiola ka konfirmuar që të gjithë lojtarët e tij përveç Sergio Aguero janë në gjendje të mirë por të “lodhur” pas fitores së tyre në Ligën e Kampionëve ndaj Dortmund të mërkurën.

Menaxheri i klubit perëndimor të Londrës ofroi një shtyrje përpara fillimit të ndeshjes.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme