Kamaru Usman mund të luftoj vëllezerit Paul por me një kusht të vetëm…

Kamaru Usman shprehet se është lodhur nga vëllezërit Paul që luftojnë djemtë jashtë kategorisë së peshës të tyre të vërtetë.

Padyshim që Jake dhe Logan Paul janë në gjendje të flasin dhe të tërhqein vëmendjen më të madhe në botën e boksit dhe sporteve luftarake.

Logan është drejt luftës më të madh të të gjitha kohërave me Floyd Mayweather.

Jake po krijon armiq të shumtë në MMA, ku duket se njëri prej tyre do jetë dhe Logan.

Paul kohët e fundit fitoj kundër Ben Askren dhe tani po bën thirrje për një luftë me Daniel Cormier.

Ai dhe Cormier kanë shkëmbyer fjalë dhe madje u përplasën ballë për ballë.

Usman, një mik i Cormier, pranoi në media se ai nuk e kishte seriozisht për përballjen me Palin derisa filloi të ngatërrohej me Cormier.

Kjo është ajo që në të vërtetë më bëri të kushtoj vëmendje”, shpjegoi Usman.

“Më përpara për mua ai ishte thjesht një djalë që fliste dhe bënte një cirk. Por sapo ai bëri komentet që për DC….DC-në jo vetëm një nga djemtë më të respektuar në këtë sport, por gjithashtu një mik i mirë, i ngushtë i imi. Dhe sapo pashë që ai bëri ato komente, atëherë e vura re. “

Usman është kampion i peshave të lehta në UFC dhe një luftëtar i respektuar mirë.

Deri në këtë pikë, Paul është përballur me persona të tjerë të famshëm dhe Askren.

Usman ka shumë provuar shumë në divizionin e tij, por dhënia e një mësimi Palit mund të jetë mos e refuzoj dot.

“Dhe nëse do isha në pozicionin për t’u dhënë vëllezërve Paul një mësim, absolutisht do e bëja.”

Sepse ato kanë të bëjnë me peshën time. Kështu që nëse ata do të donin ndonjëherë të luftonin, unë do të isha djali që do të duhej të luftonin sepse ne jemi e njëjta klasë peshe.”

Ai pohon se ai duhet të jetë djali që ata duhet të zgjedhin për luftë.

Sipas tij ai mund t’i disiplinoj këta njerëz. Dhe do e bënte pas një pagese me shumë zero.

Një gjë që kjo luftë Paul do t’i sillte Usman do të ishte paraja.

Ai nuk do ta bënte atë për trashëgimi, ai dëshiron të paguhet.

Usman përmendi se do t’i duheshin më shumë se 100,000,000 për të luftuar boksierin e YouTuber, shumë më tepër sesa do të bënte në UFC.

Nëse Paul vendos të marrë këtë luftë, UFC do të duhet ende të lejojë Usman të luftojë jashtë kontratës së tij UFC.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme