Kamaru Usman kërcënon Jake Paul: ‘Unë mund të ndryshoj jetën tënde në mënyrën më të keqe’

Kamaru Usman bëri një paralajmërim të rëndë për Jake Paul ndërsa kunjat e nxehta midis tyre vazhdojnë.

Vetëm pasi ai nokautoi Jorge Masvidal për të ruajtur titullin e tij në UFC 261, Usman u pyet për fjalët e Paul dhe ish-kampionit të UFC Daniel Cormier.

Usman tha se do të merrej me kënaqësi mePalin, sepse askush nga luftëtarët në divizionin e tij nuk po bënin aq zhurmë të zellshme.

Paul e pranoi sfidën, por Usman i hodhi flak benzinës pasi i tha atijj se ai nuk është “një fëmijë i Disney” dhe mbase ai duhet të kontrolloj fjalët e tij kur flet me të.

Situata u nxeh më keq pasi vazhdoi me Paul me versionin e tij të ngjarjes duke i bashkangjitur një foto të Usman me vajzën e tij në Disney World.

Usman u përgjigj të Mërkurën me një mesazh të ashpër që kërcënonte Paulin, i cili po përpiqet të ngrej profili i tij ndërkohë që po dilte kundër një kampioni të UFC.

Unë e kuptoj që për ty kjo është si një lojë, ndaj ndoshta nuk arrin ta kuptosh se kështu lëndohen vërtet njerëzit“, shkroi Usman në Twitter.

“Unë nuk bëj lojë kur luftoj kështu që ki kujdes se mund ta ndryshoj jetën tënde në mënyrën më të keqe“.

Ndërsa tensioni midis Usman dhe Paul vazhdon të rritet, gjasat që ata do të luftojnë ndonjëherë njëri-tjetrin në kafaz ose unazë është e pakët.

Usman është një kampion i kontraktuar UFC dhe presidenti i UFC Dana White e ka bërë të qartë se ai nuk është i interesuar të bëjë biznes me Paul.

Veçanërisht pasi tre fitoret e tij të para në boks erdhën duke mundur një shok të famshëm të YouTube, një ish-lojtar i NBA në pension Ben Askren.

Megjithatë, Usman nuk e kishte problem të vinte në shënjestër Paulin, veçanërisht pasi goditja e tij duke përmendur vajzën ishte e rëndë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme