FutbollKryesore

Kai Havertz: Bayer Leverkusen thotë se është “e vendosur gur”

Kai Havertz nuk do të largohet nga Bayer Leverkusen para se të përfundojë sezoni i tyre në Europa League – “dhe nuk do të ketë zbritje në etiketën e tij për shkak të pasojave të korona virusit.” Ky është fillimi i fjalimit të fortë të klubit të sulmuesit gjerman, me

Rudi Voller të hedh poshtë çdo nocion të një ndryshimi të zemrës.

 

 

 

 

 

 

 

Drejtori sportiv i Leverkusen e bëri të qartë se nuk do ketë largim të hershëm për te Chelsea deri sa të mbaroj të gjitha detyrimet ne kompeticionet përkatëse deri në fund të sezonit.   

Nëse një transferim do të ndodhë, nuk do të jetë i lirë. Leverkusen ka vendosur që 100 milion € është shuma minimale për të  hapur negociatat për një marrëveshje.

“Nuk do të ketë ‘bonus corona’,” vazhdoi Voller.

“Pavarësisht nga lojtari, kjo shpesh është një periudhë e veçantë transferimi.” Leverkusen luan me Rangers në kuadër të Europa League më 6 gusht, duke udhëhequr 3-1 nga ndeshja parësore gjatë së cilës shënoi Havertz. Ata, së bashku me Manchester United dhe Inter Milan, janë favorit për të fituar kompeticionin.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.