Juventusi në ‘Rrezik’…

Shpresat e Juventusit për kualifikimin në Champions League janë duke humbur pasi ata u mundën nga Atalanta.

Goditja e devijuar e Ruslan Malinovsky në minutën e 86-të kaloi pranë Wojciech Szczesny me goditjen e habuar për të shënuar.

Atalanta kapërceu Juventusin në vendin e tretë në Serie A dhe është dy pikë pas AC Milanit të vendit të dytë, i cili mundi Genoa 2-1 .

Juventusi i Andrea Pirlo është i katërti, dy pikë më lart se Napoli në vendin e pestë.

Napoli mund ta kishte rrëzuar Juve nga katër të parët në ndeshjen e së Dielës, por ngelën në barazim 1-1 kundër Interit.

Katër të parët në Serie A do të kualifikohen për në sezonin e ardhshëm në Champions League.

Pa Cristiano Ronaldon e dëmtuar, Juventus u përpoq të ruante qetësin dhe Alvaro Morata dukej në ankthëz

Në të vërtetë, Atalanta kishte qenë më i rrezikshmi dhe sekonda para se te shënonte golin fitues.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme