Juve arrin kualifikimin në Champions League…

Juventusi siguroi vendin e tyre Champions League për sezonin e ardhshëm me një fitore në ndeshjen e

fundit ndaj Bolonjës në Serie A.

Skuadra e Andrea Pirlo arriti fitoren ditën e pestë, por nga barazimi i Napolit 1-1 me Verona përfundoj i katërti.

Juve kaloi në epërsi 3-0 në pjesën e parë përmes golave ​​të Federico Chiesa, Alvaro Morata dhe Adrien Rabiot.

Spanjolli Morata shënoi golin e dytë të tij dhe të katërtin menjëherë pas rifillimit të pjesës së dytë.

Riccardo Orsolini shënoj një gol në minutën e 85′ por rezultati nga Juven tashme ishte vulosur.

Juventus, kampion italian për nëntë vitet e fundit, u përball me mendimin se mund të kalonin një sezoni të parë pa futboll në Champions League që nga viti 2011-12.

Rabiot shtoi golin e tretë para pjesës së parë me një përfundim të ulët nga pasimi i Dejan Kulusevski për të përfunduar garën në mënyrën e duhur.

Morata prodhoj një prekje sublime para se të çonte në lojë në rezultatin 4-0 në pjesën e dytë.

Ata përfundojnë 12 pikë prapa kampionit Inter Milan, i cili festoi titullin e tyre në Serie A me një fitore 5-1 ndaj Udineses.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme