Julian Nagelsmann Feston para se të largohet…

SAINT PETERSBURG,RUSSIA,05.NOV.19 – SOCCER – UEFA Champions League, group stage, Zenit St. Petersburg vs RasenBallsport Leipzig. Image shows head coach Julian Nagelsmann (RB Leipzig). Photo: GEPA pictures/ Sven Sonntag – For editorial use only. Image is free of charge.

Zëvendësuesi Emil Forsberg shënoi një gol që vulosi fitoren e vonuar në kohën shtesë (120′) kundër Werder Bremen për të dërguar RB Leipzig në finalen e Kupës së Gjermanisë.

Goli i minutës 121 të Forsberg i dha Leipzig fitoren 2-1 pasi të dy ekipet nuk kishin arritur të shënonin në kohën normale.

Hwang Hee-chan vendosi Leipzig në avantazh pas 93 minutash ndeshje.

Por Bremen barazoj përmes Leonardo Bittencourt në fund të periudhës së parë të kohës shtesë (105′).

Borussia Dortmund pret gjysmëfinalen e skuadrës së nivelit të dytë Holstein Kiel.

Fitorja do të thotë se Leipzig dhe menaxheri Julian Nagelsmann kanë një shans për të luajtur për trofeun e tyre të parë të madh.

Gjermani do ti bashkohet Bayern Munich me një kontratë pesë-vjeçare në fund të këtij sezoni.

Trajneri amerikan dhe aktual i Red Bull Salzburg Jesse Marsch do të zëvendësojë Nagelsmann në Leipzig.

Finalja e Kupës së Gjermanisë do të zhvillohet të enjten, 13 maj.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme