Përplasje e zjarrtë fjalësh në konferencën para luftës midis usman dhe Masvidal…

Vetëm pak ditë nga revanshi i tyre në UFC 261, kampioni i peshave të lehta Kamaru Usman dhe Jorge Masvidal u përfshinë në një luftë fjalësh në konferencën për shtyp.

Pasi u takuan në ring vetëm nëntë muaj më parë, Usman i bëri thirrje për një luftë të dytë Masvidal pas fitores së tij të fundit sepse ai ndihej i pakënaqur me performancën e tij në të parën.

Masvidal ishte i lumtur të pranonte vetëm pas gjashtë ditësh pasi u njoftua.

Masvidal të Premten tha – “E gjithë energjia që kam harxhuar në uljen e peshës do të harxhohet duke i dhënë fund atij.”

Me tifozët e grumbulluar në VyStar Veterans Memorial Arena në Jacksonville, Masvidal padyshim që po shijonte atmosferën ndërsa tifozët e shtetit të tij i dhanë mbështetje.

Ju mund ta dëgjoni vetë, ta shihni vetë, këta njerëz duan luftë”, tha Masvidal.

“Unë hyj këtu për të kryer dhe për të sjellë luftën që ata dëshirojnë dhe kjo është arsyeja e vetme pse i kam lënë të gjithë këta tifozë pas meje.”

Sigurisht, Usman nuk ishte aq i impresionuar nga fjalët e Masvidal, veçanërisht pas fitores të mëparshëm.

“Tifozët nuk mund të luftojnë për ju”, bërtiti Usman. “Ju e patë herën e fundit. Cfare ndodhi?”

“Unë do të godas fytyrën tënde, do të thyej më shumë kocka sesa herën e kaluar.

Usman vuri në dukje se ndeshja e rishikuar po ndodh vetëm sepse ai e kërkoi atë, jo sepse Masvidal e fitoi atë.

“Le të jemi të sinqertë“, tha Usman ndërsa vështroi Masvidal.

Ju keni 14 humbje në karrierën tuaj, shtatë në UFC, ju jeni ulur atje sot sepse unë ju zgjodha. ”

Çmimi në ngjarjen kryesore të UFC 261 do të jetë titulli i peshave të lehta.

Masvidal ishte ulur në skenë me rripin e tij, një rrip të veshur me argjend që e fitoj kur mundi Nate Diaz në 2019.

Ndërsa asnjëherë nuk u njoh si një kampionat zyrtar i UFC, Masvidal ende e kthen me krenari atë titull në çdo mundësi që i jepet.

Ju duhet të jeni një BMF për të garuar për atë, dhe ky tip nuk është kështu,” tha Masvidal për Usman.

Çfarë rripi?” Tha Usman. “Këtu ka tre rripa, tre rripa me shkëlqim. Kjo është ajo është e rëndësishme. Jo ajo copë m*t. ”

Duke lënë rripat e titullit mënjanë, Usman ishte i bindur se qëllimi i tij me luftën kundër Masvidal është për të provuar diçka për veten e tij, dhe nuk ka asnjë inat personal për t’u zgjidhur të shtunën në mbrëmje.

Sa i përket Masvidal, ai është i bindur se do të jetë në gjendje të rregullojë gabimet që e munduan herën e fundit dhe të hakmerret për humbjen ndaj Usman.

Padyshim, ai më dha një shans, më dha një mundësi tjetër për të garuar, kështu që unë do t’i jap patjetër shansin për të garuar përsëri,” tha Masvidal.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme