BOXKryesoreUFC - MMA

Jon Jones largohet… Dominick Reyes vs. Jan Blachowicz është dyluftimi zyrtar për titullin e peshave të lehta të UFC.

UFC 253 tani numëron dy luftime për tituj, pasi kompania shpalli kampionatin prej  205 paund midis Dominick Reyes dhe Jan Blachowicz.

UFC piketoi datën 26 Shtator si ditën e zhvillimit të dyluftimit mes luftëtarëve Dominick Reyes dhe Jan Blachowicz për UFC 253 për peshat e lehta . Mbrëmjen e së Martës kompania i ngriti aksionet në nivele shumë të larta.

Sipas një njoftimi zyrtar në rrjetin Twitter thuhet se Reyes dhe Blachowicz tani do të luftojnë për titullin e lirë prej 205 paund. Këto zhvillime erdhën pasi kampioni shumëvjeçar Jon Jones vendosi të linte rripin dhe të kalonte në divizionin e peshave të rënda.

Ky  do të jetë shansi i dytë i Reyes në arin e UFC pas luftës së tij për titullin UFC 247 kundër Jones në fillim të Shkurtit, ku ai humbi përmes një vendimi unanim. Edhe pse nga ana tjetër , Blachowicz besohej se ishte kundërshtari i synuar i Jones.

UFC 253 tashmë numëron dy kampionate për tituj. Një ndër to është ndeshja për  peshën e mesme midis Izraelit Adesanya dhe Paulo Costa. Gjithashtu pjesë e kartës është edhe kthimi i të vetmuarit TUF 1 Diego Sanchez, i cili merr përsipër të porsaardhurin Australian Jake Matthews.

Për sa i përket vendit ku do të ushtrohen  ngjarjet e UFC 253, kompania ka aplikuar për leje me Komisionin Atletik të Nevadës për zhvilimin e kampionateve në Shtator, në objektin APEX në Las Vegas. Ende nuk është konfirmuar dicka

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.