Joe Smith Jr mposht Maxim Vlasov për të fituar titullin WBO 175-Lb

Fuqia grushtuese e Joe Smith Jr (27-3, 21 KO) e bëri atë të shtunën në mbrëmje të fitoj të 12 raundet ndaj Maxim Vlasov (45-4, 26 KOs) në Kazinot Osage në Tulsa, Oklahoma.

Rezultatet ishin 115-113, 115-112 për Smith dhe 114-114.

Vlasov, 34 vjeç ishte jashtë loje gjatë 10 raundeve të para, por më pas ai lëndoi luftëtarin rus në të 11-in.

Smith përfundoi më fuqishëm në një raund të bukur të 12-të duke dhënë goditje të mëdha.

Vlasov goditi në kuvertë në raundin e 11-të, por nokauti nuk llogaritej sepse Smith e kishte goditur atë me një grusht të shpejtë ndërsa përpiqej ta përfundonte.

Smith tashmë e kishte lënduar Vlasov para grushtit të shpejtë por gjyqtari u përqendrua në faull dhe nuk e llogariti nokaunin.

Në raundin e 12, Smith vazhdoi të bënte goditje të mira kundër Vlasov i cili ishte ende i lënduar dhe me pamje të lodhur.

Smith e lëndoi Vlasov në raundin e shtatë me një grusht të fortë në djathtë të kokës që e bëri atë të lëkundej.

Ky ishte një raund i Smith, pasi ai e mundi Vlasov për tre minuta të plota.

Në fund të raundit, Vlasov u kthye në cepin e tij me këmbë të lëkundura dhe dukej sikur ai nuk do ta kalonte të tetin.

Disi Vlasov ishte në gjendje të rimëkëmbej, dhe ai u kthye i fortë në raundin e 8-të.

Nga raundet 8 deri në 10, Vlasov mbizotëroj ndaj Smith me lëvizjen e tij të kokës dhe goditjen e fuqishme.

Smith nuk mund të ecte me Vlasov dhe ai u shqetësua nga një prerje që pësoi mbi syrin e majtë në raundin e parë.

Smith e bëri punën e tij shumë më të vështirë me të gjitha fjalët që po hidhte, dhe ai nuk ishte në gjendje për të lidhur ato grushta.

Nëse Smith do të ishte përqëndruar në gjuajtje të drejta në qëndër, ai do të kishte më shumë sukses në goditjen e Vlasov .

Gjithashtu, Smith nuk po luftonte shumë dhe kjo e bëri më të lehtë për Vlasov të shmangte grushtat e tij .

Në raundet e kampionatit, Smith filloi të bënte mirë kur filloi të përqendrohej në trupin e Vlasov.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme