Jason quigley synon fitoren në luftën e së shtunës mbrëma kundër Shane Mosley jnr…

Jason Quigley i kategorisë peshë e mesme do të synojë të rikthejë ambiciet e tij për titullin e botës duke luftuar Shane Mosley Jnr në Las Vegas të Shtunën.

Fituesi i titullit të argjend botëror Quigley, tashmë 30 vjeç fitoi 16 luftërat e tij hapëse profesionale por më pas pësoi një humbje shokuese kundër Tureano Johnson në korrik 2019.

Që nga bashkpunimi me trajnerin Andy Lee, Quigley ka fituar dy luftime, por lufta e së shtunës do të jetë një provë e madhe.

Unë jam i ngazëllyer që kjo luftë po ndodh,” tha Quigley.

“Jam i kënaqur që po kthehem në ring dhe jam gati të gjëmoj.”

Trajneri Lee është në pamundësi për të udhëtuar në SH.B.A. për luftë, ish-kampioni botëror në kategorinë e peshës së lehtë, Wayne McCullough do të jetë njeriu në krah Quigley të shtunën në mbrëmje.

Lufta ishte planifikuar të ndodhte në shkurt vetëm se Quigley i duhej të tërhiqej për shkak të sëmundjes.

Mosley Jnr, babai i të cilit Shane Mosley Snr ishte një kampion bote me tre pesha dhe konsiderohet si një nga më të mirët e lojës së luftës gjatë viteve 1990 dhe 2000, ka humbur tre nga 20 garat e tij profesionale.

Mosley Jnr ka fituar katër luftime që kur humbi një vendim për pretendentin e titullit botëror Brandon Adams në nëntor 2018.

Lufta e së shtunës në Las Vegas është për rripin e peshave të mesme të por rëndësia kryesore e kësaj periudhe është se fituesi do të shpresojë të kalojë në titullin botëror.

Quigley u bë profesionist në 2014 pas një karriere të jashtëzakonshme amatore që përfshinte fitimin e një argjendi të Kampionatit Botëror dhe arit Evropian në 2013.

Pas një seance stërvitore me McCullough në Las Vegas të Mërkurën, Quigley postoi një foto në mediat sociale të tij.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme