James Harden kthehet, shënon fitoren e Nets

BROOKLYN, NY – APRIL 5: James Harden #13 of the Brooklyn Nets looks on before the game against the New York Knicks on April 5, 2021 at Barclays Center in Brooklyn, New York. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE (Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images)

James Harden ishte jasht lojë për një kohë aq gjatë sa nuk mund të mbante mend se si është të jesh startues.

Por gjithçka u kthye shpejt, ashtu siç ai e priste.

“Jo për tu mburrur, por unë me të vërtetë i mirë në këtë lojë,” tha Harden.

Harden shënoi 18 pikë dhe 11 asistime në kthimin e tij nga një mungesë prej 18 ndeshjesh duke ndihmuar Brooklyn Nets të mposhtnin San Antonio Spurs 128-116 të Mërkurën në mbrëmje.

Ai u shpreh se e kishte harruar rutinën e tij dhe ditët si lojtarë.

Landry Shamet shënoi 21 pikë dhe Nicolas Claxton kishte një karrierë të lartë për Nets.

Ata fituan të tretin radhazi dhe u tërhoqën brenda 1/2 ndeshjeve të Filadelfias për epërsinë e Konferencës Lindore.

Kevin Durant kishte 14 pikë, shtatë kërcime dhe shtatë asistime.

Nets luajtën pa Kyrie Irving pasi ai la fitoren e tyre në Çikago të martën me një dëmtim në fytyrë.

Por ata vendosën tetë lojtarë dhe qëlluan 60.8% për të përfunduar një rekord më të mirë të ligës 22-8 kundër ekipeve të Konferencës Perëndimore.

DeMar DeRozan shënoi 21 pikë për Spurs, të cilët humbën një shans për të siguruar një vend në turneun play-in.

Dejounte Murray kishte 15 pikë dhe 11 kërcime.

“Unë thjesht dua të fitoj dhe jam i gatshëm të bëj gjithçka që duhet për të fituar,” tha Murray.

“Por në fund të ditës, situata në të cilën ndodhemi, opsioni i fundit është marrja e asaj vendi i play-in dhe do të shohim se çfarë mund të bëjmë për t’u futur në playoff.”

Brooklyn u përmirësua në 28-7 pasi Harden luajti.

Ai kishte humbur 20 nga 21 ndeshjet e fundit dhe Nets.

Ishte një pamje e mirëpritur me siguri. I lumtur që u rikthye përsëri, ”tha Shamet.

Spurs po vinte një fitore 146-125 ndaj Milwaukee, duke shënuar një rekord prej 87 pikë në pjesën e parë.

Nets kaluan në epërsi 35-20 pas çerekut të parë.

Harden regjistroi me 8:06 të mbetur në pjesën e dytë , pasi humbja e Harden në korsinë e la Brooklyn duke udhëhequr 57-51.

Nets u tërhoqën në të tretin, me shënimet e Harden, një 3-pikësh, duke filluar një epërsi 7-0 që zgjati një epërsi prej nëntë pikësh në 80-64 në mes të periudhës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme