James Harden i dëmtuar, në vendin e tij do të luaj…

James Harden do të humbasë Lojën e dytë të gjysmëfinaleve të Konferencës Lindore të hënën në mbrëmje për shkak të problemve në muskuj.

Lojtari i vitit të tretë Bruce Brown, të cilin Nets e fituan në një tregti me Detroit sezonin e kaluar, do të fillojë në vend të tij.

Harden la fitoren e Brooklyn 115-107 ndaj Milwaukee në Lojën e parë të Shtunën në mbrëmje pas vetëm 43 sekondash për shkak të një dëmtimi që e shqetësoi atë gjatë pjesës së fundit që në sezonin e rregullt.

Ai kapi në pjesën e sipërme të këmbës së tij të djathtë gjatë një lëvizje drejt shportës në posedimin e parë të Brooklyn.

Ylli 32 vjeçarë humbi 18 drejt dhe 20 nga 21 ndeshje në fund të sezonit.

Ai humbi ndeshjet në 1 dhe 4 Prill, pastaj u kthye më 5 Prill por kaloi vetëm katër minuta para se të largohej përsëri, me këtë dëmtim të quajtur një tendosje.

Ai nuk luajti përsëri deri më 12 maj, duke humbur dy humbje ndaj Bucks gjatë asaj kohe.

Nets thanë se azhurnimet e mëtejshme mbi statusin e tij do të sigurohen sipas rastit.

Traineri Steve Nash tha se problemet e fundit të Harden me dëmtimin e bënë të vështirë të parashikohet disponueshmëria e tij për më vonë në seri.

6-këmbë-4 Brown ka luajtur një rol të rëndësishëm dhe të gjithanshëm për Nets këtë sezon, mesatarisht 8.8 pikë dhe 5.4 kërcime në vetëm 22.3 minuta gjatë sezonit të rregullt.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme