Jake paul vazhdon të krijoj zhurrëm, me kë do jetë lufta e ardhshme?!

Çdo gjë që lidhet me Jake Paul praktikisht shkakton zhurrëm.

Pas njoftimit të tij të radhës për luftën sot, Ali Abdelaziz na siguroi edhe më shumë informacion.

Lajmi doli të hënën se Paul do të ketë ndeshjen e tij të katërt në karrierë.

Tyron Woodley ish-kampioni i peshave të mesme në UFC pritet të përballet me Paul sipas thashethemeve.

Data e luftës aktualisht është e panjohur, por një njoftim i së premtes thuhet se do zhvillohet në Miami të Premten.

Sidoqoftë, menaxheri i shquar i MMA, Ali Abdelaziz, doli në media duke pretenduar se të gjitha “thashethemet” nuk janë aspak të vërteta.

Në vend të kësaj, Paul do të përballet me ish sfiduesin kategorisë së peshave të mesme dhe të lehta të peshave të rënda të UFC, Chael Sonnen.

Abdelaziz gjithashtu përmendi në detaje të vogla se ndeshja do ta vendoste fituesin të përballej me askënd tjetër përveç Mike Tyson.

Thashethemet nuk janë të vërteta në fakt lufta e radhës e Jake Paul do të jetë kundër @ChaelSonnen dhe fituesi do të marrë luftën kundër Mike Tyson“, shkroi Abdelaziz në Twitter.

“Askush nuk ka njohuri më të mira për këto negociata se unë dhe unë po ju tregoj gjithçka.”

Replika e Chael Sonnen ku konfirmon luftën.

Sonnen tani 44 vjeç doli në pension në qershor 2019 pas humbjeve të TKO-së ndaj Fedor Emelianenko dhe Lyoto Machida.

Sa i përket 54 vjeçari Tyson, ai kishte ndeshjen e tij të parë të boksit të çdo lloji në 15 vjet kur u ndesh me Roy Jones Jr për një ekspozitë në nëntor 2020.

Total
23
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme