‘Jake paul nuk e ka të gjatë në UFC’, ja pse mendon kështu Dana White…

Gjatë vitit të fundit, Paul ka filluar të bëjë arritje në MMA.

Në fillim të këtij muaji, Paul bëri një ndeshje të mirë për herë të parë, ku nokautoi Ben Askren në vetëm dy minuta.

Pas fitores së tij, një numër i luftëtarëve të MMA e thirrën Paulin.

Ai rinovoi thirrjet e tij me disa emra të mëdhenj, duke përfshirë ish-kampionin e peshave të rënda të UFC-së Daniel Cormier.

Pali nuk u ndal këtu megjithatë. Këtë fundjavën e kaluar, Paul u shfaq në ngjarjen e parë të UFC me tifozët pas më shumë se një vit, duke qëndruar pranë kafazit për UFC 261z

Pamja e Palit shkakoj brohoritje përçmuese nga turma dhe madje çoi në një përleshje me Cormier.

Sipas komentatorit të UFC Joe Rogan, mund të mos ketë qenë pikërisht ajo që Paul po planifikonte, por ishte sigurisht një rezultat i mirë për promovimin e boksit.

“Epo, ai dëshiron të fitojë ca para. Ai është një shok shumë i zgjuar, ”tha Rogan.

UFC 261 tërhoqi rreth 700,000 blerje për shikueshmëri se ma fituar rreth 1.5 milion, megjithëse këto numra janë të diskutushme.

Presidenti i UFC Dana White në konferencën për shtyp pas luftës për UFC 261 i drejtohet Palit për përplasen me Cormier dhe Triller, duke e quajtur atë një “shfaqje të çuditshme” dhe “një cirk“.

White ishte pak më shumë komplimentues për Paul-in të cilin ai e pranoi se po bën një punë të mirë të promovimit të tij, por tha se ai ende nuk e merr seriozisht Paul-in si boksier.

Duke folur me ‘Morning Blitz’ mbrëmë, White sqaroi se ai në të vërtetë nuk ka ndonjë problem me Paul, çështjet e tij janë me tifozët e Paul-it të cilët kanë thirrur që UFC t’i japë atij një luftë, pavarësisht se Paul nuk e kërkoi atë.

Sidoqoftë, White e pranoi që ai të besonte se shkëlqimi i Paul-it me luftimet profesionale nuk është i gjatë.

Dëgjoni, në fund të ditës, të jem i sinqertë, unë i urrej ata që shfaqen këtu dhe thon ‘Hej, paguaj Jake Paul! ‘ unë i urrej ata më keq sesa e urrej Jake Paul, “tha White.

Por duaje atë ose urreje atë, Jake Paul po lë ndikimin e tij në botën e MMA.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme