FutbollKryesore

Jadon Sancho – Manchester United i afërt për të rënë dakord për kushtet personale mbi marrëveshjen pesë-vjeçare

Diskutimet vazhdojnë në një fazë të avancuar me Borussia Dortmund mbi strukturën e tarifës së transferimit pasi Manchester United është afër dakordimit të kushteve personale në parim për një kontratë pesë-vjeçare me lojtarin anglez Jadon Sancho.

Dortmundi nuk ka lëvizur nga vlerësimi i tyre prej 120 milion (108 milion) ndërkombëtar i Anglisë, por duket se janë të hapura për të pranuar më pak para.

Pala e Bundesligës do të dëshirojë një 100 milion € fillestare (90 milion) për të financuar një zëvendësim për 20-vjeçarin, megjithëse shumë pak gjasa ata do të shpenzojnë atë shumë të parave për një nënshkrim të ri, kështu që zbutja e qëndrimit për tarifën fillestare të Sancho .

Borussia Dortmund përdori taktika të ngjashme bisedimesh kur ata shitën Ousmane Dembele te Barcelona në gusht 2017 kur fillimisht donin 140 milion €, por përkundrazi u vendosën për 105 milion € plus shtesa.

Jadon Sancho sezonin e kaluar ka luajtur 32 ndeshje në Bundesligë duke regjistruar 17 gola dhe 17 asistime.

Nëse klubi dështon në çmimin e Sancho larg Dortmundit, Manchester United mund të nënshkruajë huazuesin e Bayern Munich, Kingsley Coman.

Raphael Honigstein i tha podcast-it më të fundit të Transfer Talk: “Nuk ka asnjë dyshim se ai do të ishte një përmirësim i madh në ato që kanë, veçanërisht nëse mendoni për rëndësinë tradicionale të gjerësisë në ekipin e United. Wingers që do të ngacmonte turmën të ngazëllyer dhe ata që marrin mbi lojtarët, goditni kryqet dhe shënoni veten të gjitha këto gjëra që Sancho do të bëjë “.

“Statistikat për një 20-vjeçar janë të pabesueshme për sa i përket golave ​​që ai ka shënuar dhe asistuar sezonin e kaluar në një skuadër mjaft të talentuar të Dortmundit. Ana kryesore e kësaj bisede është se Dortmundi dëshiron të bëjë një llogaritje shumë të kujdesshme e cila është e ngjashme tek ai që Leverkusen po bën për Havertz ”.

“Manchester United është ende duke thënë se ata janë vetëm në bisedime. It’sshtë paksa e errët ku të dy palët do të përpiqen të marrin marrëveshjen më të mirë të mundshme. Ka shumë poker dhe dyfishtë duke vazhduar, por tani është në dorë të United të thotë” këtu është paratë ‘. “

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.