Ja sI përgjigjet Dana WhIte për bastin e pretenduar nga Snoop Dogg…

Dana White nuk ka ndërmend t’i paguajë asgjë Snoop Dogg.

Të Shtunën, pas luftës së Jake Paul me Ben Askren, Snoop Dogg, i cili po shërbente si një nga drejtuesit e ngjarjes, mori mikrofonin dhe filloi të bërtiste “Dana White, ku i kam paratë?”

Duke iu referuar një bast të pretenduar që White bëri që Askren do mposhte Paul.

Por White deklaroi se asnjëherë nuk ishtë bërë një bast i tillë.

White tha:

“Atë që mund të them, unë nuk i detyrohem Snoop $ 2 milion. Unë kurrë nuk vë baste, më lejoni ta bëj të qartë këtu për të gjithë: Unë kurrë nuk kam bërë një bast të paligjshëm, kurrë. ”.

Zanafilla e kësaj vjen kur White ishte duke diskutuar me Zab Judah dhe Mike Tyson dhe ai tha Judës se do të vinte bast “një milion dollarë” që Askren do të fitonte.

Nga atje, Snoop Dogg u përpoq ta dyfishonte atë, duke thënë se ai do të vinte bast për 2 milion dollarë. White kurrë nuk e pranoi publikisht atë bast dhe as privatisht.

Nuk është gjithçka e keqe për White dhe ekipin e Triller Fight Club.

White në të vërtetë i dha ndihmesa Paulit dhe kompanisë për të gjetur vendin e duhur dhe për të përfituar sa më shumë prej tij.

Ky është djali i duhur me shtikun e duhur në kohën e duhur. Ky djalë po e luan këtë gjë në mënyrë të përsosur, dhe boksi është në një moment kaq të keq, ata po bëjnë një punë me të vërtetë të mirë. ”– u shpreh White.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme