Ja pse air-albania nuk Është më në zgjedhjet e ekipeve…

Për të gjithë ishte habit përse Tirana-Vllaznia do të luhet në “Selman Stërmasi” sot në 16:00.

Në fakt, askush nuk ka dashur që të luhet në atë tokë, por problemi qëndron te fusha e “Air Albania”-s.

Gjendja e saj nuk është nga më të mirat dhe në këto kushte bardheblutë kanë vendosur që të luhet në stadiumin bardheblu.

Fusha e stadiumit të ri është bërë legjendë dhe FSHF ka investuar mijëra euro për rigjenerimin e saj.

Kujtojmë se Tirana sezonin e shkuar kur u shpall kampione e Shqipërisë të gjitha takimet që prej derbit me Partizanin i luajti në stadiumin e ri.

Madje, lojtarët “Air Albania”-n e konsiderojnë fatsjellës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme