Ja cfarë thotë thomas tuchel pas mbrëmjes së djeshme…

Shefi i Chelsea, Thomas Tuchel, thotë se Manchester City është “faza e radhës”, pasi skuadra e tij siguroi një fitore të famshme ndaj Real Madrid.

Blutë mundën 13-herë kampionët evropianë me rezultatin 2-0 mbrëmjen e djeshme.

Chelsea do të përballet me ekipin e Pep Guardiola në Stamboll në 29 maj.

“Kjo është me të vërtetë dicka e madhe, kështu që unë jam absolutisht i kënaqur me frymën që ka ekipi,” tha Tuchel.

“Do ta them gjithmonë, për mua Bayern Munchen me Manchester City janë pika referuese dhe ne donim ta mbyllnim hendekun që kishim ndaj Manchester City.”

Me finalen në fund të muajit do të jetë hera e katërt që Chelsea dhe City do të takohen këtë sezon.

Chelsea i dha fund shpresave të Guardiolas për një fitore të katërfisht pas fitores 1-0 në gjysmëfinalen e Kupës FA në 17 Prill.

“Kjo ishte një ndeshje në gjysmëfinale, ne e bëmë atë siç duhej me një paraqitje shumë mbresëlënëse,” shtoi Tuchel, kur u pyet rreth mendimeve të tij rreth një finale të Champions League e gjitha angleze.

“Ne kishim sfida të mëdha në Premier League dhe dolëm prej saj shumë të fortë dhe treguam mentalitetin dhe cilësinë tonë në të gjitha këto ndeshje.

“Kështu që po, ne do të arrijmë me vetëbesim dhe me një energji pozitive në Stamboll. Pa asnjë lëndim, vetëm energjinë pozitive për të fituar, për të qenë një nga pjesëmarrësit. Ne duam të arrijmë me fokusin e qartë për të fituar.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme