Italia vazhdon të korri fitore!

Italia mundi Republikën Çeke në ndeshjen e tyre të fundit përgatitore për Euro 2020 në Bolonjë duke shënuar fitore për herë të tetë radhazi pa pësuar gol.

Ciro Immobile shënoj golin e tyre hapës në minutën e 23′.

Nicolo Barella shënoj të dytin, pas një devijimi të madh, si pas një vrapimi nga gjysma e vijës.

Lorenzo Insigne, në ditëlindjen e tij të 30-të, shënoj golin e tretë të Italisë në minutën e 66′.

Insigne më pas zgjodhi Domenico Berardi në hapësirë ​​për ti kaluar topin dhe sulmuesi goditi golin e katërt përfundimtarë për ekipin 11 minuta më vonë.

Shoku i tij i skuadrës së Berardi, Sassuolo, Giacomo Raspadori, një sulmues 21-vjeçar, hyri në skuadër për debutimin e tij ndërkombëtar me 12 minuta përpara.

Klubi i Roberto Mancini, i cili pret Turqinë në ndeshjen hapëse të Euro 2020 të Premten e ardhshme, nuk kanë humbur asnjë lojë që nga viti 2018.

Italia është gjithashtu në Grupin A me Uellsin dhe Zvicrën. Republika Çeke është në Grupin D me Anglinë, Skocinë dhe Kroacinë.

Total
4
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme