Ibrahimovic do të nënshkruajë kontratë të re një vjeçare me AC Milan me vlerë rreth 6 milion €.

Lojtari suedez ka rënë dakord të zgjasë marrëveshjen e tij aktuale me Rossonerët, me një njoftim që pritet të enjten.


Zlatan Ibrahimovic do të hedhë letër në një kontratë të re njëvjeçare me AC Milan, mund të konfirmojë Goal.
Kontrata, me vlerë rreth 6 milion € (5 milion 7/7 milion dollarë) në vit plus 1 milion € në bonuse shtesë, pritet të shpallet nga klubi i Serie A të Enjten në mbrëmje.


Ibrahimovic ka qenë një nga interpretuesit më të mirë të Milanit gjatë fushatës 2020-21 dhe me sa duket ka ende shumë për të ofruar, pavarësisht nga fakti se ai do të mbush 40 vjeç këtë vit.

Cilat janë detajet?

Lojtari suedez do të zgjas qëndrimin e tij me Milanin për të paktën një sezon tjetër, me Ibrahimovic që ka qenë me Rossonerët që prej bashkimit me ta në dhjetor 2019 në një transferim falas.


Milani tashmë ka ngacmuar njoftimin përmes kanaleve të tyre sociale, me një postim në Twitter që tregon studion e tyre televizive të shoqëruar me tekstin: “Çfarë po ndodh?” dhe një emoji me gotë ore.


Në të vërtetë, Goal mund të konfirmojë që Ibrahimoviç ka rënë dakord për një kontratë të re njëvjeçare, me marrëveshjen e tij aktuale që do të skadonte në fund të fushatës 2020-21 dhe një njoftim zyrtar pritet të ndiqet më vonë sot.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme