KryesoreNBA

Houston Rockets i mbijeton Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks përfundoi në vendin e play off NBA .

Russell Westbrook fundosi katër gjuajtje të lira në 28.5 sekondat e fundit dhe Houston Rockets kryesoi Milwaukee Bucks 120-116 në ESPN Wide World of Complex Sport pranë Orlando të Dielën (2 Gusht).

Westbrook shënoi pikët maksimale prej 31 pikë dhe shtoi tetë asistime, dhe përpjekja e tij për bamirësi i dha mundësinë që Rockets (42-24) të tejkalojë Bucks (54-13) .

Danuel House Jr konvertoi dy gjuajtje të lira për 14 sekonda e mbetura ndërsa Rockets përfunduan 27 nga 31.

Giannis Antetokounmpo kishte 36 pikë, 18 kërcime dhe 8 asistime për ndeshjen e tij të 15-të, 30-15-5 këtë sezon, ndërsa Khris Middleton (27 pikë, 12 kërcime) dhe Brook Lopez (23 pikë, 12 kërcime) u dyfishuan për Bucks.

Milwaukee pati një avantazh të kthimit nga 65-36 dhe i kufizoi Rockets në 34.4 % (21 nga 61) të shtëna pas vijës me tre pikë – por humbi lojën.

Milwaukee ka bërë 22 xhiro që konvertuan Rocket në 30 pikë fitore.

James Harden kompensoi një ecuri të dobët të gjuajtjes (pesë për 14) me shtatë kërcime, shtatë asistime dhe një gjashtë vjedhje me një lojë të lartë për të plotësuar 24 pikët e tij.

House prodhoi 16 pikë, ndërsa Robert Covington shënoi 15 pikë, shtatë kërcime dhe tre vjedhje për Rockets.

30 vrapimet e Devin Booker’s ndihmuan Phoenix Suns të kthehej nga një deficit prej 15 drejtimesh dhe paralizoi Dallas Mavericks 117-115 të skuadrës play-off.

Dielli (28-39) avancoi në katër ndeshje nga vendi i tetë i play-off.

Mavericks arriti të sigurojë një pikë play-off me humbjen e farës së tetë Memphis Grizzlies, por Dallas (40-29) humbi ndeshjen e tyre të dytë të drejtë në Florida.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.