KryesoreNBA

Houston Rockets e bëjnë historinë e NBA-s kundër Bucks, Dallas Mavericks i jep fund thatësirës së play-offit

Russell Westbrook shënoi 31 pikë dhe James Harden shtoi 24 pikë të Dielën, për të grumbulluar Houston Rockets mbi udhëheqësin e përgjithshëm të NBA Milwaukee 120-116 pavarësisht një nate të jashtëzakonshme për Giannis Antetokounmpo.

The Bucks udhëhoqi 112-104 pas tre treguesve të Khris Middleton me 3:14 për të luajtur, por Houston mbylli sportin me një gol 16-4. para kësaj ndeshje, Bucks ishin 50-0 kur kryesuan me tetë pikë me tre minuta udhëtim.

“Eshtë e mahnitshme,” tha Westbrook. “Ne luftuam. Vështirësia u shfaq dhe  ne e treguam. Të gjitha goditjet në dhomën tonë u shfaqën të luanin për 48 minuta. “

Rockets shkuan 21-të-61 nga diapazoni tre-pikësh, duke përputhur një rekord në NBA për përpjekjet më të mëdha me tre pikë nga një klub gjatë një loje jo jashtë orarit, me Danuel House goditi katër dhe Harden mes pesë lojtarëve të tjerë që zbarkuan tre nga jashtë harkut.

“Ju duhet të bëni leximet e duhura dhe t’i besoni shokëve tuaj të skuadrës dhe kjo është ajo që unë u përpoqa të përpiqesha për gjatë gjithë  natës,” tha Westbrook.

Rockets gjithashtu grumbulloi nga shtatë pikë poshtë në minutën e fundit për të mposhtur Dallas të Premten.

Westbrook, në një garë më të mirë në karrierë prej 36 ndeshjeve radhazi me 20 ose më shumë pikë, goditi 10-të-21 nga toka, 1-të-3 nga përtej harkut, dhe gjuajtjet e 10-të-12. Harden kishte gjashtë vjedhje, shtatë kërcime dhe 7 asistime.

Njeriu i madh Grek Antetokounmpo drejtoi Bucks me 36 pikë, 18 kërcime dhe tetë asistime. Middleton kishte 27 pikë dhe 12 kërcime dhe Brook Lopez shtoi 23 pikë dhe 12 kërcime.

“Ne duhet të vazhdojmë të ekzekutojmë në krye të lojërave të ngushta,” tha Antetokounmpo. “Ne nuk ishim të gatshëm ta bënim këtë. Ne duhet të gjejmë njeriun e hapur dhe të godisim më shumë të shtëna. “

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.