HiguaIn zbulon sekretin e fitoreve Të Lionel meSsi dhe cRisTiano Ronaldo.

Asnjë futbollist nuk është shfaqur përkrah çiftit vdekjeprurës më shpesh sesa ish-asi i Juventus dhe Argjentinës.


Asnjë sulmues në tokë nuk ka luajtur më shumë lojëra së bashku me Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo sesa Gonzalo Higuain i Inter Miami, një dallim që ai e lë të kuptojë se si luan lojën dyshja rekord-thyer.


Argjentinasi luajti së bashku me Ronaldon në Real Madrid dhe Juventus para se të transferohej në MLS në vitin 2020, ndërsa ai ishte një shok i ekipit të Messit për gati një dekadë me ngjyra ndërkombëtare, një magji e cila zgjati tre fushata të Kupës së Botës në 2010, 2014 dhe 2018.


Dhe ndërsa Higuain nuk ka marrë gjithmonë meritat e duhura për karrierën e tij të ndezur, ai beson se ai ishte piksunimi i përkryer për të dy super yjet.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme